do kasy suma: 0,00 zł
Substancje pomocnicze: składniki funkcjonalne, o których możesz nie wiedzieć.

Substancje pomocnicze: składniki funkcjonalne, o których możesz nie wiedzieć.

Co to są substancje pomocnicze?

Jeśli jesteś jak większość osób dbających o zdrowie, prawdopodobnie spędziłeś sporo czasu, próbując nadać sens etykietom produktów.

I chociaż możesz znaleźć na etykiecie składniki, których szukałeś, prawdopodobnie natknąłeś się również na wiele nieznanych składników.

Wiele z tych „pomniejszych składników” to substancje, które w naszej branży nazywamy substancjami pomocniczymi - substancjami, które nadają funkcjonalne i strukturalne właściwości różnym formom suplementów diety.

Rzadko kiedy substancje pomocnicze przynoszą jakiekolwiek korzyści odżywcze. Zamiast tego, np.:

  • Ułatwiają wygodne i bezpieczne spożywanie i używanie „składników aktywnych”.
  • Zapewniają stałą produkcję wysokiej jakości produktów przy użyciu szybkich urządzeń pakujących.

Podobnie jak wielu producentów, NOW® wykorzystuje w swoich recepturach substancje pomocnicze. Ale bądź spokojny - zachowujemy ostrożność w stosowaniu substancji pomocniczych...

  • NOW działa zdecydowanie w celu zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia stosowania substancji pomocniczych, gdy tylko jest to możliwe.
  • Naukowcy NOW stosują te same sztywne standardy, które stosujemy do wszystkich składników przy zatwierdzaniu substancji pomocniczych.
  • NOW zapewnia pełne ujawnienie wszystkich substancji pomocniczych użytych na każdej etykiecie produktu.

Lista zatwierdzonych substancji pomocniczych NOW obejmuje stearynian magnezu, kwas stearynowy, celulozę, różne koloidy, mąki z brązowego i białego ryżu, sorbinian potasu i środki zakwaszające (zakwaszacze).

Wiele z nich można stosować w różnych suplementach, podczas gdy inne są bardzo specyficzne dla określonego materiału. Kilka substancji pomocniczych ma ograniczone zastosowania, jak ustalono w przepisach FDA. NOW jest i pozostanie w 100% zgodny z tymi wytycznymi.

Ale dlaczego? Po co w ogóle zawracać sobie głowę stosowaniem substancji pomocniczych w suplementach diety?
Oto dlaczego substancje pomocnicze są standardem w produkcji suplementów diety...

Agenty przepływu

Substancje pomocnicze w proszku - smary i środki przeciwzbrylające - są stosowane, aby pomóc tabletkom i kapsułkom w przepływie przez etapy przetwarzania przy minimalnym oporze. Te nietoksyczne i przyjazne dla wegetarian związki obejmują dwutlenek krzemu, stearynian magnezu i kwas stearynowy.

Nietoksyczne lubrykanty pozwalają także na dziurkowanie i wyrzucanie tabletek bez przywierania do sprzętu. Ostatecznie daje to produkty o znacznie lepszej jakości fizycznej.

Spoiwa

Spoiwa typu celulozy wiążą składniki razem. Bez środków wiążących tabletki nie byłyby tabletkami. A sprasowane suplementy w końcu zrzucą trochę proszku i kruszą się. Celuloza jest prostą pochodną miazgi drzewnej. Po spożyciu staje się po prostu niestrawnym błonnikiem.

Chociaż koloidy są używane głównie do zagęszczania płynnych formulacji, również utrzymują razem składniki. Obejmują one gumę guar, gumę ksantanową, gumę arabską i gumę celulozową. Podobnie jak celuloza, koloidy należą do kategorii błonnika i niosą ze sobą pewne korzyści odżywcze jako błonnik. Są to zazwyczaj źródła wegetariańskie.

Nośniki

Mając do czynienia ze składnikami suplementów mierzonymi mikrogramami (mcg), często musimy używać nośników. Śladowe, mikroskładniki - takie jak chrom, selen, jod, kwas foliowy i biotyna - mogą być trudne do wykrycia gołym okiem. Nawet przy najmniejszych kapsułkach, bez nośników, kapsułka wydawałaby się praktycznie pusta.

NOW używa mąki ryżowej jako nośnika, ponieważ jest  hipoalergicznym, naturalnie występującym węglowodanem złożonych.

Zakwaszacze

Środki zakwaszające i sorbinian potasu są podstawowymi składnikami wielu dzisiejszych płynnych koncentratów. Dlatego...

Płynne koncentraty zawierają wodę. A woda zapewnia sprzyjające środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów, stosuje się środki zakwaszające i sorbinian potasu.

Obróbka cieplna może być stosowana jako alternatywa dla środków zakwaszających w zapobieganiu rozwojowi drobnoustrojów. Jednak wiele produktów NOW® zawiera składniki wrażliwe na ciepło, dlatego preferowany jest stabilizowany produkt przetwarzany na zimno.

Środki zakwaszające są bezpieczne do spożycia przez ludzi i powszechnie występują w wielu owocach i warzywach. Należą do nich kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy i kwas asparaginowy. Wszystkie pochodzą ze źródeł wegetariańskich.

Substancje pomocnicze - mądrze stosowane - są niezbędną częścią produkcji suplementów.

Zastosowanie nietoksycznych substancji pomocniczych pozwala na sprawne i bezproblemowe działanie sprzętu. W dłuższej perspektywie pomaga to chronić integralność produkowanych suplementów. Chociaż substancje pomocnicze nie zapewniają znaczących korzyści odżywczych, ich funkcja pozostaje kluczowa.

Jakkolwiek, stosowanie przez NOW substancji pomocniczych jest regulowane z najwyższą ostrożnością i tylko w ograniczonych ilościach. Analizujemy substancje pomocnicze, tak jak wszystkie pozostałę nasze składniki, pod kątem bezpieczeństwa, skuteczności i jakości. Poszukujemy składników bezpiecznych dla alergików i akceptowalnych dla wegetarian.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl