do kasy suma: 0,00 zł
Jakość, Zrównoważony Rozwój, Transparentność - motto przewodnie NOW

NOW® Kontrola jakości • Zapewnienie jakości • Badania i rozwój

Czy wiesz, że NOW jest właścicielem i operatorem jednego z najbardziej zaawansowanych prywatnych laboratoriów w branży produktów naturalnych?

Obejrzyj nasz pokaz slajdów, aby dowiedzieć się więcej o najnowocześniejszej technologii, którą NOW wykorzystuje, aby zagwarantować Ci jakość i czystość naszych produktów.

NOW jest jedynym producentem w branży produktów naturalnych, który obecnie posiada i obsługuje system DuPont ™ RiboPrinter®, najnowocześniejszą zautomatyzowaną metodę analizy molekularnej, która zapewnia szybkość, dokładność, powtarzalność i niezawodność w ocenie szczepów bakteryjnych. Naukowcy NOW wykorzystują ten instrument, aby zagwarantować tożsamość, siłę i czystość szczepów bakteryjnych wykorzystywanych w naszych produktach probiotycznych, a także pomóc w identyfikacji potencjalnych zanieczyszczeń bakteryjnych w wielu surowcach przed rozpoczęciem produkcji.

 

 Identyfikacja i ilościowe określenie obecności pestycydów w przychodzących surowcach jest jednym z naszych głównych priorytetów. Wykorzystujemy zaawansowane instrumenty i metody chromatografu gazowego z potrójnym kwadrupolem (GC / MS / MS) oraz chromatografii cieczowej i spektrometrii mas (LC / MS / MS), które pozwalają nam na identyfikację nieznanych składników w próbkach surowców. Gwarantuje to, że wszelkie niepożądane składniki, takie jak pestycydy, są poniżej ustalonych limitów bezpieczeństwa.

Jedną z bardziej zaawansowanych metod badań molekularnych, z których korzystamy, jest system 3M Molecular Detection System (3M MDS). Technologia ta wykorzystuje izotermiczną amplifikację DNA i detekcję bioluminescencji do szybkiego i dokładnego wykrywania patogenów. Dzięki 3M MDS technicy NOW mają w swoim arsenale kontroli jakości najnowocześniejszy system wykrywania patogenów.

NOW wykorzystuje zaawansowaną spektrometrię mas ze sprzężeniem indukcyjnym plazmy (ICPMS) do wykrywania nienormatywnych poziomów metali ciężkich, a także do pomiaru minerałów, takich jak żelazo, wapń i magnez. Korzystamy również z chromatografii cieczowej (LC) w połączeniu z ICPMS, co daje nam możliwość wykonywania na miejscu specjacji arsenu. Arsen jest metalem ciężkim występującym w naturze w sposób organiczny, ale jego forma nieorganiczna może być szkodliwa w dużych ilościach. LC i ICPMS pozwalają naszym technikom na rozróżnienie pomiędzy toksycznym nieorganicznym, a nietoksycznym organicznym arszenikiem.

Zespół badawczo-rozwojowy NOW pomaga wprowadzać nowe pomysły na produkty od koncepcji do rzeczywistości. Pomaga w ustanowieniu spójnego i powtarzalnego procesu produkcyjnego, określa parametry i prędkości maszyn, zapewnia, że mieszanki składników dobrze przepływają na naszym sprzęcie produkcyjnym i nie tylko. Przy średnio ponad 40 nowych produktach rocznie nasz zespół badawczo-rozwojowy jest zawsze zajęty.

W NOW wykraczamy poza branżowe testy olejków eterycznych. Chromatografia gazowa z detekcją płomieniowo-jonizacyjną (GCFID) jest przyjętą metodą określania pełnych profili analizowanych substancji lotnych, takich jak olejki eteryczne. Idziemy o krok dalej, stosując chromatografię gazową z detekcją płomieniowo-jonizacyjną i spektrometrią mas (GC-FID-MS). To pozwala nam na wykonanie standardowej metody profilowania z FID i jednoczesne zebranie bardziej selektywnych danych MS, co pozwala nam analizować identyfikowalne związki w celu weryfikacji tożsamości i wykrywania potencjalnych zafałszowań.

Wykrywanie obecności resztek rozpuszczalników to skomplikowany proces, który NOW wykonuje przy użyciu trzech różnych procedur; statyczna ekstrakcja nadpowierzchniowa połączona z separacją metodą chromatografii gazowej i detekcją płomieniowo-jonizacyjną (HSGC / FID). Łącznie te trzy metody pozwalają technikom NOW na dokładną identyfikację, określenie ilościowe i potwierdzenie obecności pozostałości rozpuszczalników klasy 1 i 2 według USP w preparatach ziołowych i ekstraktach.

Wysokowydajnościowe chromatografy cieczowe (HPLC) są powszechnie uważane za „konie robocze” naszego działu jakości. NOW posiada i obsługuje 24 z tych wyrafinowanych instrumentów analitycznych, które są wykorzystywane do przeprowadzania szerokiego zakresu analiz na przychodzących surowcach. HPLC pozwalają naukowcom zidentyfikować i zmierzyć wszystkie poszczególne składniki mieszaniny.

Inspektorzy kontroli jakości NOW zapewniają, że każdy wyprodukowany produkt jest pakowany zgodnie z przepisami cGMP. Obejmuje to sprawdzenie, czy wszystkie składniki receptury są w dobrym stanie i odpowiadają zapisowi produkcji seryjnej (BPR). Inspektorzy kontroli jakości zapewniają również, że ilości składników są zgodne z oświadczeniami na etykiecie, rozmiar / zliczenia produktu są dokładne, sprzęt jest czyszczony przed produkcją, instrumenty wykrywające metale (wykrywacze metali i magnesy) działają prawidłowo, a cała stosowna dokumentacja jest dokładna i poprawnie wypełniona, i podpisane przez odpowiednie osoby.

Do badań mikrobiologicznych NOW wykorzystuje najnowocześniejszy system Soleris® Rapid Microbial Detection do szybkiego badania przesiewowego skażenia bakteryjnego i grzybiczego surowców i gotowych produktów. Soleris® to szybki system optyczny, który mierzy wzrost drobnoustrojów poprzez ocenę takich atrybutów, jak pH bakterii i reakcje biochemiczne.

W NOW podejmujemy kilka kroków, aby zapobiec zakażeniu krzyżowemu. Jakość powietrza jest testowana przy użyciu próbnika powietrza RCS High Flow Touch Air Sampler, który bada zanieczyszczenie mikrobiologiczne i grzybowe w powietrzu produkcyjnym i sprężonym. Wykonujemy testy ATP (trifosforan adenozyny) przy użyciu luminometru 3M Clean Trace NG3, który bada pozostałości ATP na powierzchniach stykających się z produktem wszystkich urządzeń i instrumentów produkcyjnych. Wykonujemy również fizyczne testy wymazów ścian, sufitów, podłóg i odpływów w obszarze produkcyjnym w celu wykrycia oznak skażenia bakteryjnego.

Nasze zaawansowane oprzyrządowanie i najnowocześniejsze laboratoria wymagają do obsługi zespołu profesjonalistów z pasją. Nasz wykwalifikowany zespół naukowców i techników składa się z 24 osób z tytułem magistra, sześciu doktorów, jednego lekarza, certyfikowanego toksykologa oraz wielu posiadaczy tytułów licencjata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl