do kasy suma: 0,00 zł
Czy suplementy są bezpieczne?

Słyszałeś wiele dobrych rzeczy o suplementach diety i podoba Ci się pomysł stosowania naturalnych produktów w celu wsparcia zdrowia, ale masz też pewne wątpliwości.

Czy suplementy są regulowane? Czy są jakieś standardy, których muszą przestrzegać producenci?

Skąd mam wiedzieć, czy suplementy są bezpieczne?

To ważne pytanie, które należy zadać, zanim dodasz cokolwiek do swojej diety.

Poza tym - są tu, pewne podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa, o których powinieneś pomyśleć najpierw.

Naturalnie, nie zawsze znaczy bezpiecznie.

Krąży mit, że wszystko, co naturalne, jest bezpieczne. Podczas gdy większość naturalnych suplementów ma doskonałe wyniki, stosowanie kategorii „naturalności” jako absolutnego przewodnika po bezpieczeństwie byłoby mylące.

Marka NOW® powstała ze zrozumienia, że używanie naturalnych produktów jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia. Założyciel i chemik NOW®, Elwood Richard, był pod wielkim wrażeniem danych, które widział na temat produktów naturalnych.

Jednak „naturalny” nie zawsze oznacza bezpieczny.

Niektóre suplementy mogą dramatycznie wpływać na wewnętrzną chemię, często w pozytywny sposób, ale w zależności od stanu zdrowia i unikalnej biochemii może to również przynieść negatywne skutki.

Podsumowując, ten sam naturalny suplement może nie działać w ten sam sposób dla różnych osób.

Na szczęście większość renomowanych firm zajmujących się suplementami używa przydatnych i przejrzystych etykiet ostrzegawczych na swoich produktach, które pomogą Ci zidentyfikować potencjalne problemy. Ważne jest, aby wcześniej przeprowadzić konkretne badania, a jeśli masz inne problemy zdrowotne, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Istnieją również pewne dodatkowe problemy z bezpieczeństwem, jeśli chodzi o suplementy.

Jak jakość wpływa na bezpieczeństwo suplementów?

Bezpieczeństwo suplementów jest również zagrożone przez trzy kwestie jakościowe: zafałszowanie, zanieczyszczenie i zastąpienie składników.

Fałszerstwo

Fałszowanie ma miejsce, gdy dostawcy lub producenci składników nielegalnie wrzucają niezadeklarowane składniki, takie jak leki, do receptury. Na przykład było kilka przypadków suplementów sportowych zawierających nielegalne sterydy zwiększające wydajność. Jest to całkowicie nielegalne, a gdy zostanie wykryte, że firma to robi, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) podejmuje działania.

Czasami firmy nieświadomie produkują sfałszowane produkty, ponieważ otrzymały sfałszowane składniki od dostawców.

NOW® testuje przychodzące surowce w określonych kategoriach wysokiego ryzyka pod kątem domieszek. Aby zwiększyć naszą zdolność do wykrywania domieszek, opracowaliśmy najnowocześniejszą metodę testowania w szerokiej gamie surowców przy użyciu spektroskopii w podczerwieni.

Zanieczyszczenie

Zanieczyszczenie ma miejsce, gdy metale ciężkie, alergeny, drobnoustroje, takie jak bakterie lub grzyby, lub inne toksyny zanieczyszczają surowce. Właściwa uprawa, zbiór, przetwarzanie i przechowywanie to najlepsze sposoby zapobiegania zanieczyszczeniu.

NOW® współpracuje z naszymi dostawcami, aby zapewnić spełnienie naszych standardów dotyczących surowców na każdym z tych etapów.

Ponadto, zgodnie z wymogami FDA dotyczącymi suplementów diety, wszystkie surowce powinny być badane pod kątem zanieczyszczenia mikrobiologicznego i metalami ciężkimi.

NOW® ma doskonałe osiągnięcia w zakresie przestrzegania przepisów FDA. Możesz zobaczyć nasz najnowszy raport tutaj, ale idziemy też dalej. Często testujemy nasze zakłady produkcyjne pod kątem zanieczyszczenia. Wreszcie mamy obszerny program testowania gotowych produktów - jeden z najbardziej rozbudowanych w branży. W ciągu miesiąca możemy wykonać nawet 16 000 pojedynczych testów.

Zastępowanie składników

Zastępowanie składników również powoduje problemy związane z bezpieczeństwem. Czasami producenci próbują obniżyć koszty, zastępując inne materiały wymienione na etykiecie. Czasami robią to dostawcy lub gatunki ziół są po prostu nieprawidłowo identyfikowane podczas dzikich zbiorów. Na przykład, w niedawnym pobraniu próbek produktów z czarnego cohosha, jedna trzecia zawierała gatunki roślin, które były spokrewnione z czarnym cohoshem, ale nie były badane i stosowane w suplementacji dla ludzi. Chociaż w niektórych przypadkach może to być nieszkodliwe, z pewnością jest nieetyczne i może powodować problemy z bezpieczeństwem.

FDA wymaga od wszystkich producentów testowania surowców pod kątem tożsamości i potwierdzania, że używają materiałów wymienionych na liście składników.

NOW® dba o to, aby składniki zawarte w naszych recepturach były testowane nie tylko pod kątem tożsamości, ale także czystości i siły działania.

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

NOW® powstało, aby pomóc Ci osiągnąć dobre zdrowie przy użyciu naturalnych produktów. Od samego początku wiedzieliśmy, że kontrola jakości ma wpływ na wytwarzanie produktów, którym można zaufać.

Dzięki naszym światowej klasy laboratoriom i zespołowi naukowemu, naszym wyjątkowym standardom czystości i dokładności w produkcji oraz starannym pozyskiwaniu składników, nieustannie pracujemy nad tym, aby zaufanie to było zasłużone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl